Spotkanie Członków oddziału

W dniu 17 kwietnia br odbyło się drugie w tym roku spotkanie naszych Członków w pomieszceniach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Podczas spotkania:

• przedstawiliśmy relację z obrad Rady Stowarzyszenia w dniu 12 kwietnia w Lublinie, podczas której Prezes Józef Witczak szczegółowo omówił działania podejmowane przez Zarząd Główny w 2023 roku oraz przedstawił plan działań na rok 2024;
  • odbyliśmy dyskusję odnośnie wyzwań wdrożeniowych dotyczących nowych wymagań bhp przy monitorach ekranowych wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z 18 października 2023 r.
    zmieniającym rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe;
  • uczestniczyliśmy w technicznym szkoleniu nt. "Zakupu maszyn nowych i używanych, również tych spoza UE – na co zwrócić uwagę?" prowadzonym przez Kamila Zjawionego, praktyka przemysłowego, byłego inspektora UDT, eksperta ds nadzoru maszyn.

Dziękujemy Wszystkim za obecność tą na miejscu i tą zdalną.