Spotkanie oddziału 10 kwietnia 2019r.

W dniu 10 kwietnia 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie naszego oddziału.

Tematem przewodnim spotkania było szkolenie dla naszych Członków przeprowadzone dzięki uprzejmości przedstawicieli firmy Sundoor a dotyczące systemów zabezpieczająccyh przed upadkiem z wysokości.

W dalszej części spotkania również skupiliśmy się na organizacji drugiej edycji szkolenia dla naszych Członków i nie tylko, tym razem związanego z szeroko rozumianą psychologią pod nazwą "Manager umysłu", prowadzonego przez Amadeusza Leya – psychologa, wykładowcę na Wydziale Humanistycznym AGH, założyciela Stowarzyszenia Trenerów Psychospołecznych.

Pozostajac w podobnej tematyce omówiliśmy również program prewencyjny Państowej Inspekcji Pracy - "Kampania przeciwdziałania stresowi w miejscu pracy". W ramach kampanii OIP PIP w Łodzi organizuje bezpłatne szkolenia dla pracowników odbywające się na terenie firm, dostarcza materiały i publikacje dotyczące zagadnienia oraz przeprowadza równie bezpłatnie badania poziomu stresu za pomocą Skali Ryzyka Psychospołecznego - narzędzia przygotowanego przez Instytut Medycyny Pracy w Łodzi.

Wspólnie analizowaliśmy również odpowiedź Głównego Inspektoratu Pracy w Warszawie jaką oddział łódzki Stowarzyszenia otrzymał na zadane pytania w sprawie nowelizacji zasad przeprowadzania szkoleń okresowych dla pracowników administracyjno-biurowych oraz zmiany w ustawie o Urzędzie Dozoru Technicznego i rozporządzeniach wykonawczych.

Dziękujemy za przybycie wszystkim obecnym Członkom i zachęcamy do dołączenia do naszego oddziału.